Organik Solucan Gübresi

Organik Solucan Gübresi
Star Off Star Off Star Off Star Off Star Off

188 Görüntülenme

Organik Solucan Gübresi

Son yıllarda yatırımcıların oldukça fazla dikkatini çeken solucan gübresi günümüzde bir yatırım türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Solucan gübresini bu anlamda çekici kılan, solucanların kısa sürede üremesi ve kâr oranının yüksek olmasıdır. Organik solucan gübresi veya sıvı solucan gübresi, orijinal ırk kırmızı kaliforniya solucanı siparişlerinizi https://sivisolucangubresi.org/ adresimizden verebilirsiniz.
Solucan Gübresi Nedir?
Gıda atıklarının solucanların sindirim sisteminden geçirilmesi ile elde edilen organik gübreye solucan gübresi denir. Solucanların dışkılarından elde edilir. Sebzelerin, meyvelerin ve bitkilerin dayanıklılığını ve kalitesini artırdığı gibi ürünlerden daha fazla verim alınmasını da sağlamaktadır. Ayrıca bitkilerin köklerinde meydana gelecek olası hastalıklara karşı da direnç sağlar. Toprağın biyolojik yapısını düzenleyerek asit baz dengesini de sağlar ve toprağı organik madde bakımından zenginleştirir. Tüm bunlarında yanında bilindiği üzere kimyasal içerikli gübreler toprağı kirletmektedir; fakat solucan gübresi organik olduğu için hem ekolojiktir hem de toprağı kirletmez ve verimsiz toprağı canlandırır. Kimyasal gübreler de verimliliği artırmak için üretilmiştir, ancak toprağı kirlettikleri için uzun vadede oldukça zararlı bir uygulama olmaktadır. Kırmızı kaliforniya solucanı bu sektörün olmazsa olmazıdır.
Solucan Gübresi Yapımı
Organik solucan gübresi fiyatı için bizimle iletişime geçebilir, ayrıca sıvı gübre, organik gübre, çim gübresi, bitki gübresi, solucan fiyatları, solucan gübresi üretimi gibi bilgiler için mutlaka bizlerle irtibata geçiniz. Organik solucan gübreciliğinde uygun ortam şartları sağlanarak ciddi miktarda solucan gübresi elde edilebilmektedir. Bu şekilde ortalama bir sene içinde solucan sayısı yirmi kat artabilmektedir. Üreticiler, solucan gübresinin bozulmayan özelliği ve kârlı bir yatırım olması nedeniyle solucan gübresi üretimini tercih etmektedirler. Ayrıca solucan gübresi ham maddesinin bir maliyeti yoktur. Tarım Bakanlığı’nın kimyasal gübreden organik gübreye geçişe destek veriyor olması da önem arz etmektedir. Yalnızca üreticilerin solucan gübresi yapımında biraz sabretmesi gerekebilir.
Solucan Gübresi Üretim Tesisi
Uygun ortam sağlandığında solucanların çok hızlı üremesi söz konusudur. Bu yüzden tesis kurmak isteyenlerin öncelikle kapalı bir alana ihtiyacı vardır. Zira solucanlar direkt güneş ışığına maruz kaldığında kısa sürede ölmektedir. Ayrıca solucanlar belirli sıcaklık derecesinde hem daha çok üremekte hem de daha çok gübre meydana getirmektedir. Bu yüzden solucan gübresi üretim tesisi kurmak için hava koşullarına dayanıklı betondan bir alana ihtiyaç vardır.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Karlıktepe Mah.Spor Cad. No:382/B Kartal İstanbul / TÜRKİYE

Telefon: (0544)-515 45 56
E-posta: rt.moc.xednay@0nugkatemha
İnternet Sitesi:

solucan gübresi sıvı solucan gübresi kırmızı kaliforniya solucanı solucan gübresi üretimi sıvı organik gübre çim gübresi bitki gübresi

BENZER FİRMALAR

Parlar Fidan

Parlar Fidan

İşletmemiz 1990’lı yıllardan bu yana çalışmalarını İzmir ili Ödemiş ilçesi Ovakent Ka...

Enka Tarım

Enka Tarım

Süt sağım makinaları üretimi konusunda uzmanlaşan Enka Tarım, İzmir'de kurulu bir firmadır...

Adept Makina Arge Tar. İnş. İç ve Dış Tic Ltd Şti

Adept Makina Arge Tar. İnş. İç ve Dış Tic Ltd Şti

Yeni nesil iCIVCIV kuluçka Şirketimiz yazılım, internet teknolojileri, IoT, makina tasarım, tar...

TATLI LİMON

TATLI LİMON

HAKKIMIZDA Tatlı Limon Tarım Ürünleri ve Gıda Ticareti olarak müşteri memnuniyeti ön planda...

BU KATEGORİDEKİ POPÜLER FİRMALAR